Zboží

Značka

  Akční nabídka !

  Nekonečná zarážka Korum

   

  Nekonečná zarážka

  Nekonečná zarážka

  Od té doby co jsme vzali za vlastní lov na boilie a pelety, vžilo se u nás nastražování mimo háček. Není pochyb o tom, že je tento způsob geniální, ale nebylo tomu vždycky tak.  V začátcích budil tento způsob nastražování rozpaky a nedůvěru. Velmi brzy ale díky svým nezpochybnitelným úspěchům nastražení mimo háček zcela zdomácnělo. Lov trofejních kaprů, naší skutečně domácí ryby, která je středem zájmu největší rybářské skupiny, si dnes snad ani nedovedeme představit bez toho, že bychom nepoužívali tento způsob nastražení.

  Ovšem umísťovat nástrahu mimo háček nemusíme jen při lovu trofejních, ale i menších kaprů, ale i mnoha jiných kaprovitých ryb, protože se jedná o způsob velmi efektivní a skutečně přináší na břeh více ryb než při klasickém nastražení přímo na háček.

  1

  Samozřejmě není nutné nastražovat tímto způsobem všechny nástrahy, ale u tvrdých nástrah už si to ani jinak neumíme představit a nastražujeme tak i mnohé nástrahy, které bychom jinak mohli klidně napíchnout přímo na háček. Na vlasovém přívěsu se tak ocitá nejen měkké těsto, ale i kukuřice a mnohé další nástrahy.

  2

  Nastražení mimo háček je sice pracnější než prosté napíchnutí na háček, ale efektivita a úspěšnost tohoto nastražení jsou tak zřejmé, že to má smysl. Pro rybáře to znamená, vybavit se dalšími pomůckami, které takové nastražování umožňují.

  3

  Pro nastražení mimo háček tedy potřebujeme především navlékací jehlu a při obzvláště tvrdých nástrahách také tenký vrtáček, kterým musíme nástrahu nejdříve provrtat, abychom mohli jehlou protáhnout vlasový přívěs skrz. Dále je nutné mít nějakou malou zarážku, kterou zablokujeme nástrahu na přívěsu. V začátcích k tomu posloužil kousek stébla trávy nebo ustřižené gumičky. V současné době si můžete na pultech rybářských prodejen vybírat z takového množství plastových zarážek, až vás z toho přechází zrak.

  4

  Přestože se tato metoda opravdu vžila, někteří stále hledali způsob, jak si nastražení usnadnit. Řešení se skutečně našlo a můžeme vás tak seznámit a takzvanou nekonečnou zarážkou. Proč nekonečná? Běžná zarážka může z vlasového přívěsu sklouznout, což se stává především při nastražení měkčích nástrah, kde není pnutí a tlak na zarážku velký a stane se to často při zdolávání ryb. U nekonečné zarážky tohle nehrozí, protože je k vlasovému přívěsu pevně přivázaná a můžete ji tak používat „nekonečně“ dlouho. Samozřejmě jen do té doby než utrhnete háček.

  5

  Hlavní smysl, této zarážky je ale v tom, že nemusíte nástrahu nejdříve propíchnout jehlou, z jehly ji stáhnout na vlasový přívěs a pak do očka přívěsu vložit zarážku, ale zarážku připevněnou na přívěsu nasadíte na jehlu, kde vytvoří jakýsi prodloužený hrot jehly a rovnou nástrahu propíchnete zarážkou skrz. Jakmile vyjde celá zarážka z nástrahy na druhé straně ven, sundáte ji z jehly a samotnou jehlu vytáhnete. Když pak podržíte nástrahu a zatáhnete za vlasový přívěs, zarážka, která je ve svém středu připoutaná k přívěsu se vzpříčí a nástraha z ní tím pádem nemůže sklouznout. Je to opravdu jednoduché a usnadní to práci zejména těm, kdo se nechtějí trápit s provlékáním zarážek do maličkého očka třeba proto, že nemají příliš šikovné prsty anebo třeba hůře vidí. Nastražit se takto dá v podstatě cokoli, ale využívá se především pro nástrahy, které se takto dají snadno propíchnout. Po předvrtání ale můžete nastražit cokoli.

  6

  Tato zarážka je ideální pro takové nástrahy jako je měkká kukuřice, chlebové vločky, luncheon nebo jiné masové výrobky, také pro měkčené puffi a mnoho dalších nástrah. Tyto zarážky jsou k mání ve dvou velikostech a také už navázané, takže si je můžete koupit už rovnou s háčky. Nekonečnou zarážku používám velmi často a z mé výbavy už běžné zarážky právě díky ní pomalu mizí.

  7

  Milan Tychle

  8

  91011 12       

   


  Akční nabídka !

  

  Košík  

  Žádné zboží

  Poštovné 0 Kč
  Celkem 0 Kč

  K pokladně